Ses-Kayıt Sistemi

   Winofis ++ ses kayıt modülü ile görüşmelerinizi kaydedebilir ve daha sonra dinleyebilirsiniz. Mevcut kayıtlar listesi üzerinden kayıtların; tarih, kişi, telefon numarası, kayıt başlangıç-bitiş saatlerini ve toplam kayıt uzunluğunu görerek, dilediğiniz kaydı seçerek tekrar dinleyebilirsiniz.

 

Ses Kaydı Sistemi

panel.bmp (394254 bytes)

   Winofis ++ programınızda liste üzerinde farenizin sağ tuşuna bastığınızda gelen menüden veya program menüsü ekler bölümünden "Ses Kayıt Sistemi" seçeneğini seçtiğinizde karşınıza ses kayıt sistemi ana penceresi gelecektir.

-Kayıt Bölümü ;

kasa.bmp (293034 bytes)

     Görüşmenin kaydedildiği bölümdür. Ekranın sol üst köşesinde tarih, şahıs bilgisi ve sağ üst köşede de şahsa ait telefon numaraları listesi vardır. Bu listeden aramak istediğiniz telefon numarasını seçebilir veya altında bulunan bölüme manuel olarak numarayı yazabilirsiniz. "Ara" tuşuna bastığınızda sistem otomatik olarak geçerli modem üzerinden belirtilen numarayı arayacaktır. Aramayı sonlandırmak için tekrar bu tuşa basabilirsiniz.

Arama işlemi sırasında karşı tarafın cevaplandırmasını ahize üzerinden duyabilirsiniz. Karşı tarafla görüşme başladıktan sonra dilediğiniz zaman "Başla" tuşu yardımı ile görüşmeyi kaydedebilir, yine bu tuş yardımı ile kayıt işlemini durdurabilirsiniz.

Kayıt işleminden sonra o an için yapılan kaydı dinlemek için "Dinle" tuşunu kullanabilirsiniz.

Eğer bir işlem sırası vermek gerekirse ;

  • Aranacak numarayı seçiniz veya yazın,
  • "Ara" tuşuna basarak, sistemin numarayı çevirmesini sağlayın,
  • Dilediğiniz an "Başla" tuşu ile görüşmeyi kaydetmeye başlayın,
  • Dilediğiniz an "Başla" tuşuna basarak kayıt işlemini durdurun,
  • "Ara" tuşuna tekrar basarak sistemin modemi kapatmasını sağlayın.
  • Dilerseniz "Dinle" tuşuna basarak mevcut kaydı dinleyin.

- Kayıt Listesi ;

ayarlar.bmp (511978 bytes)

    Bu bölüm yapılan ses kayıt bilgilerini gözlemleyebildiğiniz, dilerseniz dinleyebileceğiniz bölümdür. Ayrıca bu listeyi "Dosya Oluştur" tuşu yardımı ile dosyaya da aktarabilirsiniz.

Listede yaptığınız görüşmelerle ilgili olarak şahıs, telefon numarası, tarih, görüşme başlangıç saati, bitiş saati ve toplam görüşme süresi yer almaktadır.

Dinlemek istediğiniz görüşmeyi listeden seçerek "Dinle" tuşu yardımı ile dinleyebilirsiniz.

Herhangi bir görüşmeyi silmek için, görüşme listeden seçtikten sonra klavyenizden "Alt+S" tuş kombinasyonuna basabilirsiniz. Program eğer var ise sizden önce kayıt silme onay parolasını isteyecektir.(Ayarlar bölümünden atanmaktadır.) Daha sonra kaydı silmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soracak ve işlemi gerçekleştirecektir.

Dosya oluştur tuşuna bastığınızda program winofis programının bulunduğu dizinde LSggaayy.TXT kalıbında (gg:gün, aa:ay,yy:yıl) dosya oluşturur ve bunu size gösterir. Bu dosyayı dilediğiniz başka bir programa aktarabilirsiniz.

- Ayarlar;

mesaj.bmp (286934 bytes)

    Ses kayıt modülü ayarlar bölümünde, kaydedilen ses dosyalarının hangi dizinde bulunacağını belirtebilirsiniz. Ayrıca kayıt yapılırken kullanılacak ses kalitesi (11 KHz, 22 KHz, 33 KHz ve 44 Khz) uygulayabileceğiniz ayarlardandır. Ses dosyaları seçtiğiniz ses kalitesi oranında yer kaplamaktadırlar.

    Ayarlar bölümünde en önemli kısım sisteminizdeki ses kartınız ile modeminiz arasındaki bağlantı kısmıdır. Bağlantıyı birebire olarak yapmak durumundasınız. Bağlantıyı yaptıktan sonra sisteminizde yer alan ayarlardan mikrofonunuzu kapatınız. Aksi takdirde sisteminizde yer alan speaker'lar zarar görebilir.

   Onay kodu bölümünü kullanarak modül içerisinden, kayıt silineceğinde belirttiğiniz onay kodunun istenmesini sağlayabilirsiniz.